Vyberte si pro své děti mateřskou školu s výukou angličtiny

1271

V současné době v Praze ale i jinde v celé České republice praskají státní školky ve švech. Pokud nastupujete do práce a vaše dítě nebylo do státní školky přijato, tak máte další možnosti, kam dítě umístit. Jednou z možností je mateřská škola s výukou angličtiny. V době babyboomu se roztrhl pytel se soukromými školkami  a vy si musíte mezi nimi vybrat tu správnou.

Školky se liší nejen službami, které nabízejí ale také kvalitou poskytovaných služeb a kvalitou učitelek. Všichni chceme pro své děti to nejlepší. Musíme se tedy soustředit na kvalitní vzdělávací program, kvalitu učitelů a v případě školky s výukou cizí jazyka také na kvalitu rodilých mluvčích a v neposlední řadě, také na úroveň prostorů školky a stravy.

To nejdůležitější je samozřejmě, aby se dětem ve školce líbilo a rády tam chodily a byly spokojené. Všechny tyto faktory, které jsme uvedli, splňuje na výbornou Jazyková školka a jesle LADA, která sídlí pár kroků od Náměstí republiky. Její hlavní prioritou je individuální přístup k dětem a nabízí své služby také dětem z mezinárodních rodin.

Pokud vybíráte vhodnou školku pro své dítě, tak je také důležité dát na doporučení od svých přátel nebo známých. Dejte na zkušenosti jiných rodičů a jděte se do doporučené školky podívat. Každá školka vypisuje dny otevřených dveří, které jsou stanoveny každoročně většinou na období před zápisem do mateřských škol. V případě, že byste chtěli školku navštívit se svým dítětem mimo vypsané dny otevřených dveří, tak není nic jednoduššího, než kontaktovat ředitele nebo ředitelku vybrané školky a domluvit se na osobní návštěvě. Během vaší návštěvy vám proškolený personál ukáže prostory školky a seznámí vás se svým vzdělávacím programem.

Neméně důležité je také zjistit, jak se školka staví k možným zdravotním omezením dětí a zda je schopna vyhovět případným dietním omezením dětí.

V případě, že jste se rozhodli pro soukromou mateřskou školku, tak vyberte tu, která nabízí výuku cizího jazyka. V současné době je to většinou anglický jazyk. Zjistěte si, zda ve školce vyučují angličtinu rodilí mluvčí. Pokud vaše dítě začne se studiem angličtiny již v předškolním věku a to třeba jen hravou formou, tak mu zajistíte výhodu do dalšího života. Budoucnost vašich dětí záleží na vás.