Kde si užijete nejlepší lyžovačku?

2112

Podle kalendáře už je zima, podle počasí spíše jaro. Jak vidno, české hory možná opět zklamou a nebudou schopny nabídnout dostatek kvalitního sněhu. Máte rádi lyžování a chcete si ho konečně užít? Nespoléhejte se na Českou republiku, vyrazte za hranice. Kde si zajezdíte nejlépe?

Rakousko a Itálie jsou tradiční jedničky

Milovníci zimních sportů tradičně a nejvíce míří do italských nebo rakouských Alp. Není divu, protože ta nejlepší střediska se nachází jen několik hodin jízdy od českých hranic. Mezi top lyžařská střediska patří Arabba – Marmolada. Každý den si budete užívat jedinečný výhled na masivy Alp, díky kterému dostává lyžování Itálie zcela jedinečný náboj. Hojně navštěvované je i italské středisko Tonale – Ponte di Legno. Pokud vás zajímají lyžařské zájezdy Rakousko, doporučujeme region Schladming-Dachstein. Nachází se zde 8 špičkových lyžařských středisek, která dohromady nabízí 123 kilometrů upravených sjezdových tratí. Skvěle upravené tratě a okouzlující scenérie nabízí i Francie, Švýcarsko, opomenout nelze ani Slovensko.

Kde vybrat?

Lyžařské zájezdy do všech zmíněných zemí nemusíte složitě hledat. Postačí vám, když si otevřete srovnávač zájezdů NewTravel.cz. Nabízí srovnání zájezdů od více než stovky českých prověřených cestovních kanceláří. Hledat lze podle místa, data, způsobu dopravy, úrovně hotelu a dalších kritérií.

Na co si dát pozor?

Pokud vybíráte lyžařský zájezd, nenechte se zlákat jen popisem střediska. Zajímat vás musí kvalita ubytování, důležitá je i vzdálenost od místa pobytu na svah. Zjistěte si, jestli v místě najdete vyžití i mimo svah apod. Při výběru zájezdu nepodceňte pojištění. Je třeba se připojistit pro sport, určitě je vhodné i pojištění odpovědnosti. To pro případ, když cizí osobě způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku. Na svahu se chovejte zodpovědně a nepijte alkohol!