Vybíráme nejlepší cestovní pojištění

2388

Plánujte cestu za hranice České republiky? Kromě oblečení, cizí měny a dalších nezbytností si nezapomeňte zařídit cestovní pojistku. Na ní totiž závisí, jestli se z dovolené vrátíte či nevrátíte s milionovými dluhy! Jak na to?

Proč ne jen s modrou?

Mezi lidmi koluje hodně nebezpečný mýtus. Je to tvrzení, že pokud se vypravíte na cestu po zemích EU, nemusíte mít cestovní pojištění do zahraničí, ale bude vám stačit jen modrá kartička od zdravotní pojišťovny. Uvěříte-li, je to asi ta největší chyba, kterou můžete udělat. Proč? Přečtete si ještě tento článek, který se problematice podrobně věnuje.

Jak pomůže cestovní pojistka?

Cestovní pojištění se vztahuje na ošetření u lékaře, převoz do nemocnice, transport zpět do České republiky a třeba i na pobyt blízké osoby v nemocnici. Je garancí, že se vám dostane odborné lékařské péče a pojišťovna za vás všechny náklady zaplatí. Aby tomu tak skutečně bylo, je třeba věnovat pozornost výši pojistných limitů. Odborníci doporučují limity ve výši 5 000 000 korun, platí pro cesty po Evropě i mimo ni. Pojištění s nižšími limity je rizikem, že si budete muset za ošetření doplácet.

Jak se zachovat v případě potřeby?

K cestovní pojistce dostanete číslo na asistenční službu. Noste ho u sebe. Pokud se dostanete do potíží a budete potřebovat ošetření, neprodleně asistenční službu kontaktujte. Operátor vám pomůže vše vyřešit, zajistí i komunikaci s lékaři. Jestliže byste jednali na vlastní pěst, nemusela by pojišťovna zaplatit výlohy v plné výši. Jak přesně postupovat, vysvětlují odpovědi na dotazy k pojištění na cesty.

Kde hledat výhodnější cenu?

Chcete-li získat kvalitní pojistku za dobrou cenu, sjednejte si toto on-line cestovní pojištění od pojišťovny ERGO. Za pouhých 10 Kč na den k němu dostanete pojištění zavazadel, odpovědnosti a úrazovou pojistku.