Michio Kushi – Umění orientální diagnostiky

3402

Chcete si přečíst nějakou zajímavou knihu od zajímavého spisovatele? Pokud se zároveň zajímáte o zdravou výživu a o to, co vám o vás prozradí vaše tělo, zkuste se zaměřit na japonského spisovatele, který se jmenuje Michio Kushi.

Tento spisovatel je japonský odborník na makrobiotiku a velice také pomohl její popularizaci v USA a to zejména na začátku 50. let minulého století. Narodil se do rodiny pedagogů 17. května 1926 v Japonsku. Nějaký čas žil spolu s rodinou v Hirošimě. Během druhé světové války studoval politické vědy a í právo v Tokiu. Po válce následně pokračoval v postgraduálním studiu mezinárodního práva v Tokiu.

Ve svých studentských letech studoval mezinárodní právo a velmi se zajímal o vznik celosvětového parlamentu a to zejména proto, aby byl uchován mír ve světě. Jeho následný život velice ovlivnilo setkání se známým profesorem orientální medicíny a filosofie Jukikazuem Sakurazawou. Tento profesor se zajímal o propagaci a výuku tradičního taoistického systémů rovnováhy principů jing a jang.
Na začátku padesátých let se přestěhoval do USA a následně vedl přednášky po celé Americe, západní Evropě ale i třeba na dálném východě.

Napsal velké množství knih a jednou z jeho nejnovějších je kniha Umění orientální diagnostiky. Tato kniha je o tom, že naše tělo nám nikdy nelže. Naučíte se zde umění diagnózy, takovou jaká je dodnes používána v celé Asii. Hlavní metodou, jak poznat zdravotní problémy jsou například dotek, pohled, velikost dlaně nebo prstů. Kniha také poradí jak rozpoznat i zdravotní problémy vaší rodiny.

Michio Kushi je zajisté zajímavý spisovatel a stojí za vaše přečtení. A pro jeho příznivce máme super zprávu.

15.8. vyšla v nakladatelství Euromedia Group k.s. Ikar zmiňovaná novinka: Umění orientální diagnostiky

Umění orientální diagnostiky- Michio Kushi

  • Kompletní kniha orientální diagnostiky

Zásady této metody se zrodily a dodnes používají v Japonsku, Koreji, Číně a Indii a patří do jejich náboženských, kulturních a filozofických tradic dlouhá staletí.

  • Základní principy umění diagnózy

Pomáhají pochopit, jaký je náš aktuální zdravotní stav, jak je na tom rodina, blízcí, přátelé. Kniha může posloužit jako výchozí bod cesty za naprostým zdravím, svobodou a štěstím.

  • Fyzickou a mentální konstituci člověka formují:

Dědičné faktory pocházející z buněk matky a otce, výživa a prostředí v období růstu, podmínky života rodičů a předků, datum početí a porodu, místo narození a růstu, jídlo, kterým jsme byli krmeni v době růstu, společenské a kulturní vlivy.

Tělo nám všechno prozradí, tělo nikdy nelže. Naučíte se umění diagnózy, metodu používanou dodnes v téměř celé Asii  – jak dotykem, pohledem a tlakem poznat z tělesné konstituce, tvaru hlavy, posazení očí, velikosti dlaně, tvaru prstů zdravotní problémy. Kompletní kniha orientální diagnostiky pomáhá pochopit, jaký je náš aktuální zdravotní stav, jak je na tom rodina, blízcí, přátelé. Kniha může posloužit jako výchozí bod cesty za naprostým zdravím, svobodou a štěstím.