Střední škola cestovního ruchu v Praze

2540

Není tomu tak dávno, co jsme na našem webovém portálu řešili hledání práce. S tím samozřejmě souvisí také vhodně zvolené vzdělání. V dnešní době je velká poptávka po studentech oborů, které souvisí s cestovním ruchem. Právě proto se v dnešním článku zaměříme na soukromou pražskou střední školu cestovního ruchu Arcus. Tato škola nabízí možnost studia pro studenty s dokončeným základním vzdělání. Studium je rozloženo do denního studia na 4 roky, během kterých se dozvíte všechny potřebné informace včetně praxe tak, abyste na trhu práce byli konkurenceschopní.

Co střední škola cestovního ruchu nabízí?

Krom velmi kvalitního vzdělání, které je zajištěno plně kvalifikovaným učitelským sborem se také můžete těšit na to, že v rámci poplatků za studium, dostanete také veškeré nutné vybavení, jako jsou učebnice a další učební pomůcky.

Nás velmi zaujaly předměty, které se na škole vyučují. V budoucím zaměstnání, ale také v běžném životě zcela jistě oceníte základy práva, ekonomiku, obchodní korespondenci a podobně. Samozřejmostí je výuka anglického jazyka. Jako zpestření je pro studenty připraven výměnný pobyt v Anglii. Angličtina ale není jediný cizí jazyk, který je na střední škole vyučován. Dále si můžete zapsat němčinu, ruštinu, nebo třeba francouzštinu. Zcela jistě se neobejdete také bez základů práce na počítači. Naprostým standardem by měla být uživatelská znalost MS Office, ale také základy práce v některém z účetních programů.

Je škola jen pro pražské studenty?

Na jednoduchou otázku jednoduchá odpověď. Pro mimopražské studenty škola nabízí také možnost ubytování. Všichni studenti mohou v rámci tělesné výchovy a dalších aktivit využívat plně vybavenou tělocvičnu a v případě příznivého počasí také sportovní areál. Velmi nás zaujala také psychologická poradna, kterou mohou studenti zdarma využívat.