S kulečníkovým stolem za decentní formou zábavy

1318

Kulečníkový stůl si drtivá většina lidí vybaví jako stůl dírami na každém konci potažený zeleným plátnem, které pro jeho cenu není radno protrhnout. Možná i vy si přesně tímto způsobem představujete stůl na kulečník, který si tu a tam zahrajete v oblíbené hospůdce u něčeho dobrého k pití.

V současné době jsou k dostání jak klasicky zelné kulečníkové stoly, tak i kousky hrající jinými barvami, což dává této hře úplně nový rozměr. Na Wikipedii se píše, že kulečník není jen sport, ve kterém jdete hrdě za vítězstvím, především je to ideální možnost, jak si zdravě zasoutěžit s kamarády, příjemně si popovídat a zlepšit sebe sama.

Velikost kulečníku

Kulečníkové stoly se dají pořídit nejen v odlišném barevném provedení, ale zároveň se od sebe liší i velikostí, která se udává na stopy. Velikost se udává dle potřeb hráče a především od dispozic místnosti, do které chce kulečníkový stůl umístit. Větší kulečníkové stoly jsou vhodné pro profesionály, pro domácí účely bohatě postačí nejprodávanější rozměr – tedy 6FT.

5FT

Jak již bylo řečeno – velikost kulečníkového stolu se odvíjí nejen od potřeb samotných hráčů, ale i od toho, kolik místa si mohou dovolit umístění stolu věnovat. Stůl na kulečník o velikosti 5FT je nejmenší možná varianta, kdy má plátno velikost 160×180 a vnější rozměry čítají 193×113 cm – vhodné pro domácí použití.

6FT

Kulečníkový stůl o šesti stopách je nejoblíbenější variantou pro domácí použití. Bohatě stačí hráčům, kteří se kulečníku věnují jen tak pro zábavu. Rozměry plátna jsou 180×90 cm a vnější rozměry mají 213×123 cm, což je oproti 5FT slušný rozdíl.

7FT

I tato velikost kulečníkového stolu je vhodná spíše pro domácí použití, ačkoli je co do prostoru mnohem náročnější. Kulečníkový stůl o velikosti sedmi stop se pyšní velikostí plátna čítající 200×100 cm a vnějšími rozměry o velikosti 233×133 cm, díky čemuž je jasné, že se vám tak pohodlně do menšího obýváku nevejde.

8FT

8FT představuje osmistopý kulečníkový stůl vhodný pro profesionální hráče, kteří si nejen mohou tento kousek pořídit co do prostoru místnosti, ale kteří se zároveň této hře chtějí věnovat na vyšší úrovni. Rozměry kulečníku pro plátno jsou 224×112 cm a pro vnější strany 257×145 cm. Pokud hledáte zaručený druh zábavy, tak byste určitě měli zkusit kulečníky. Prodej kulečníkových stolů sice trošku upadá, ale mít doma svůj stůl je pořád snem nejednoho muže!