Art Prague 2015

1488

Art Prague je přehlídka současného umění a zároveň prodejní veletrh.

V březnu 2015 odstartoval již 14. ročník této přehlídky. Místem konání byl Kavkův dům u Staroměstského náměstí. Vystavovalo zde 34 zahraničních i českých galerií. Jednou z nich je i Galerie Milennium, která patří k zakládajícím členům Asociace galeristů České republiky. Galerie nabízí k prodeji díla současných autorů, kterým pořádá výstavy. Galerie Milennium má sídlo na Malé Straně v ulici Tržiště v přízemí měšťanského domu, který se dříve nazýval U Bonaventurů nebo U Templemannů nebo také U Rybáře. Prodejní díla můžete shlédnout na internetových stránkách gallerymillennium.cz, kde naleznete také e-shop.

Art Prague 2015 byl ve znamení sbližování českých a německých výtvarníků. Objevili se zde i reprezentanti berlínského umění. Mezi nejznámější patří berlínské galerie Urban Spree a SomoS.

Do prostor Kafkova domu se přehlídka současného umění přemístila v roce 2013. Návštěvníci si mohli prohlédnout čtyři naprosto odlišná patra plná soch, grafik, maleb, skla, uměleckých instalací a videoprojekcí.

Velmi zajímavý byl doprovodný program. Část programu se odehrávala ve 3. patře v tzv. The Muse Room. Kurátorem byl newyorský filmař a fotograf Roger Carrithers.