Výroba razítek v Praze

1326

Razítko je velmi důležitý atribut dokumentu, který ověřuje nejen jeho pravost, ale také odráží úroveň podnikové kultury organizace. Při výběru výrobce razítek věnujte pozornost zkušenosti firmy a jejich obchodní pověsti. Určitě doporučujeme upřednostnit certifikovaného výrobce. Musíte si uvědomit, že bezpečnost vaší organizace přímo závisí na společnosti výrobce razítek.

Tisková technologie

Kvalitu razítek do značné míry určuje materiál a způsob výroby. Při výběru technologie vezměte v úvahu především vaše potřeby.  Fotopolymerová technologie je nejúspornější možností, ale razítka vám při každodenním používání vydrží něco přes rok. Navíc netolerují barvy na bázi alkoholu a jsou mimořádně náchylné k mechanickému poškození. Laserová technologie umožňuje vyrábět vysoce kvalitní gumová razítka vhodná po všechny druhy barev. Ve výsledku nabízí prvotřídní dojem.

Razítka – kvalita tisku

Je pochopitelné, že u razítek je hlavním požadavkem kvalita tisku. Pouze ruční používání vám umožní dosáhnout jednotného a jasného tisku se všemi ochrannými prvky. Pokud ovšem preferujete automatický mechanismus, ale kvalita tisku vám nevyhovuje – vymažte vycpávku, čímž odstraníte přebytečnou barvu. Automatika je vhodná pro orazítkování většího počtu dokumentů, ale nepočítejte s velkou kvalitou tisku. Automatická razítka jsou často nadměrně nasycená barvou, což vede k šíření a plnění hlavních tiskových prvků.

Jak zabezpečit tisk

Z bezpečnostních důvodů informací u razítek, je dobré dodržovat základní bezpečnostní prvky, které minimalizují pravděpodobnost padělání.

Výběr bezpečnostních prvků u razítek:

  • mikrotext „bílá na černém“ s číslem certifikátu výrobce,
  • mikrotext „černá na bílém“ s výškou písmene 0,5 – 0,8 mm,
  • obrázek s rozlišením nejméně 80 bodů na centimetr,
  • rastrové pole s linii nejméně 80 řádků na centimetr.

Vybraná CopyCentra v Praze vyrábí razítka i na počkání – www.aldig.cz