Rybářské kroužky pro děti

2251

Rybářský lístek vystavuje místní organizace rybářského svazu. Pokud se vaše dítě zajímá o rybaření a chtělo by se této činnosti věnovat ve svém volném čase, tak má možnost absolvovat znalostní zkoušky, aby mu byl rybářský lístek vydán. Děti, které chodí do rybářského kroužku, se na zkoušky připravují tam. Vedoucí rybářského kroužku za ně také vyřídí administrativu. Rybářský lístek je podmínkou k tomu, abychom si mohli zakoupit povolenku k rybolovu. Pokud vaše dítě navštěvuje rybářský kroužek a udělá rybářské zkoušky, tak pak dítě přinese svou fotografii a peníze a získá členskou legitimaci a rybářský lístek. Tímto způsobem se vaše dítě stane členem rybářského svazu.

Záliba v rybaření se velmi často dědí z otce na syna. Vaše dítě, ale nemusí trávit čas na rybách jen s vámi o víkendech a o prázdninách, ale můžete ho přihlásit do místní organizace rybářského svazu, která kroužky pro děti organizuje. Většinou není určena spodní hranice věku, kdy se vaše dítě může do kroužku přihlásit. Předpokladem je, že dítě umí psát a číst. Kvalitní rybářské kroužky pro děti organizuje Český rybářský svaz se sídlem na Praze 1. Svaz má dlouholetou tradici. Více informací naleznete na rybari.info

Rybářské kroužky stejně jako ostatní kroužky začínají na začátku školního roku. Jeden den v týdnu se děti setkávají a na začátku se seznámí s rybářským řádem a učí se poznávat druhy ryb. Pak se začíná s tréninkem rybolovné techniky. Děti si cvičí vázání háčků, sestavování udic a jiné montáže nutné k lovu ryb. V zimním období se trénuje také v tělocvičně a procvičuje se rybářský řád, zakázané způsoby lovu, znalost hájení různých druhů ryb a také definice lovných způsobů. V dnešní době se k výuce používají nejrůznější multimediální prezentace, děti si zkouší rybářské testy na počítači a využívají se také DVD s rybářskou tématikou.

V lednu členové rybářského kroužku musí absolvovat test z rybářského řádu a budou zkoušeni z poznávání základních druhů ryb. Děti se také mohou těšit na pravidelné soutěže, které rybářské svazy pořádají. Nejprve se účastní soutěží v místních organizacích a pak následují soutěže krajské a na závěr je to republiková soutěž s názvem Zlatá udice.

Některé rybářské svazy organizují pro své dětské členy rybářské tábory. Tyto tábory jsou mezi dětmi velmi oblíbené. Kromě aktivit, které se týkají rybolovu, se děti mohou těšit i na sportování.